polska cyfrowa 2

 

 

 

 

Drodzy Widzowie! Zamnęliśmy nasze kino w terminie od 4.09.2023 do 14.09.2023, by przeprowadzić kolejną modernizację

 

Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini w ramach programu operacyjnego "Rozwój kin 2023 - Modernizacja kin", otrzymało dofinansowanie przyznane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej z siedzibą w Warszawie.

Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł, co stanowi 50% całkowitego kosztu przedsięwzięcia.

 

Dzięki dotacji z PISF i decydującemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Trzebini nasze kino przeprowadziło gruntowną i efektywną modernizację systemu nawiewno-wywiewnego kabiny projekcyjnej, w której pracuje nasz nowy projektor laserowy. Znacząco zwiększyliśmy przez to żywotność wszystkich urządzeń pracujących w kabinie, jak również absolutnie polepszyliśmy warunki higieniczne przez zastosowanie nowatorskich (jesteśmy jedyni w Europie, o tym jeszcze napiszemy) rozwiązań filtrująco-dezynfekujących napływające powietrze. Do minimum zmniejszyliśmy zapylenie pomieszczenia, jak również zapewniliśmy niezbędną dla zdrowia pracowników wymianę powietrza. Zastosowaliśmy m.in kanałową lampę w technologii fotokatalizy i filtr elektrostatyczny sufitowy plus oczywiście cały system wymiany powietrza o takim natężeniu, by zapewnił optymalną i ekonomiczną pracę projektora laserowego.

 

Ponadto, zakupiliśmy ekonomiczny, a jednocześnie efektywny zestaw komputerowy PC, który zastąpił nasz wysłużony, który już nie spełniał podstawowych parametrów i opierał się o przestarzałe elementy. Postaraliśmy się też o monitor, który w warunkach ciemności panujących podczas seansów, znacząco ułatwi pracę, nie męcząc nadmiernie wzroku. Trzecim elementem działań modernizacyjnych była instalacja oświetlenia przeszkodowego stopni w foyer kina. Zamontowano dyskretne, acz dobrze widoczne oświetlenie przeszkodowe. Zwiększyliśmy w ten sposób bezpieczeństwo naszych widzów, którzy od tej pory będą wyraźnie widzieć każdy ze stopni. Niebawem poszerzymy informacje o wszystkie ważne detale i dokumentację zdjęciową. 

 

 

DOFINANSOWANIE

 

pisf logo